R, 24.07.2020
Toomkirik
17:00
Piletid ja passid 20/15 €

Ansambel Floridante

Kadri Tegelmann (metsosopran, Holland/Eesti)
Kristo Käo (teorb ja barokk-kitarr)
Villu Vihermäe (viola da gamba)
Saale Fischer (klavessiin)

“Taaskohtumised” – Hispaania ja Itaalia renessansslaulud ja -pillilood.

Eesti koosseisudest viimastel aastatel festivalipubliku suureks lemmikuks kujunenud noorema põlvkonna ansambli Floridante ning Hollandis resideeruva Eesti metsosopran Kadri Tegelmanni ühisel kontserdil tulevad ettekandmisele esmajoones Eestis harvakõlavad hispaaniakeelsed laulud 16. sajandist. Võib juhtuda, et lõunamaise muusika sekka eksib veel nii mõnigi paslik laul sajanditetagusest Itaaliast või Eestistki.

Metsosopran Kadri Tegelmann omandas magistrikraadi Hollandi Rahvuslikust Ooperiakadeemiast ja täiendas ennast hiljem Madalmaade Ooperistuudios. Ta elab ja töötab vabakutselise muusikuna Amsterdamis. Eestis teatakse teda Palamusel toimuva kontserdisarja Suveklassika ühe eestvedajana ning ka mitmete suurprojektide kaudu: 2018. aastal Nargenfestivalil Tõnu Kaljuste dirigeerimisel etendunud G. F. Händeli koomilises kantaadis Ustav süda, sa loodad tühja Fileno osatäitjana ning Chorus Mysticuse koosseisus R. Tobiase oratooriumis Joonas (dir. Tõnu Kaljuste), mille eestikeelne esmaettekanne leidis aset 2018. aasta kevadel. Samuti on ta oodatud solist ansambel Floridante ridades.

Kadri Tegelmann on sage külaline Hollandi ooperi- ja kontserdilavadel ning tema repertuaar ulatub renessansslauludest, barokist, klassitsismist ja romantismist nüüdismuusikani. Alates 2016. aastast on ta avangardteatri Silbersee külalissolist, ühena värskematest koostöödest võib nimetada 2018. oktoobris valminud Silbersee ning Ulrike Quade Company ühist ooperit Dorian Gray, kus Kadri esitas Sibyl Vane’i rolli. Kadri on ajaloolistel pillidel mängiva ansambli ja orkestri La Sfera Armonioso solist.  2020 aastal talvel toimub Kadri trio (Maarten Ornstein ning Mike Fentross) plaadi esmaesitlus Hollandis.