P, 28.07.2019
Jaani kirik
18:00
Piletid ja passid 20/15 €

Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch

Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul/viola d’amore, Soome)

Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch on mitmekülgne viiuldaja, vioolamängija ning mitmete tunnustatud varase muusika ansamblite juht. Ta on töötanud pikka aega vanamuusikaskeene teedrajavates kooslustes nagu Orchestra of the 18th Century (Frans Brüggen), La Petite Bande (Sigiswald Kuijken), Amsterdam Baroque Orchestra (Ton Koopman), Concerto Copenhagen (Lars-Ulrik Mortensen), Orchestre des Chams-Elysëes (Philippe Herreweghe). Üle kümne aasta oli Kaakinen-Pilch kontsertmeister orkestris Collegium Vocale (Philippe Herreweghe).

Varajase muusika tõelise tipptegijana on Kaakinen-Pilch ühtlasi nõutud ja hinnatud viiuli- ja kammermuusikaõppejõud Norra, Saksamaa, Taani, Soome ja Poola kõrgkoolides ning meistrikursustel.

Eesti publiku ette tuleb Kaakinen-Pilch mõneti ebatavalises rollis – üksinda, kuid kahe erineva pilliga. 28. juulil annab ta Haapsalu Jaani kirikus soolokontserdi barokkviiulil ja viola d’amore’l, esitades enda transkriptsioone J. S. Bachi partiitast sooloflöödile BWV 1013 ning lauto/tšellosüidist BWV 995/BWV 1011. Lisaks kõlab J. P. Westhoffi virtuoosne soolosüit viiulile.