L, 24.07.2021
Lahe maja salong
22:30
Piletid ja passid 15/10 €

Õhtutee II

Taavi Kerikmäe (klavikord)
Anna-Liisa Eller (psalteerium)

Taavi Kerikmäe ning Anna-Liisa Elleri ühise kontsert fookuses on vaiksekõlalised pillid klavikord ja psalteerium ning kahe muusiku ja kahe pilli koostööst sündivad uued tämbrid, värvid ja tekstuurid.  

Ansambel U: mootor ning sarja “Improtest” kuraator Taavi Kerikmäe on mitmekülgne muusik – helilooja, imporviseerija, interpreet ja õppejõud, kes on kodus nii nüüdis-, eksperimentaal- kui elektronmuusikas. Ta on mh andnud tavapärasest laiema tähenduse mõistele “ajalooline interpretatsioon”, kasutades seda 20. sajandi heliloojate muusika esitamise kontekstis. 

Kandlemängija Anna-Liisa Eller huvide orbiidis on ühteaegu nii varane kui nüüdismuusika. Ta on esinenud arvukatel muusikafestivalidel Eestis ja Euroopas, tehes aktiivset koostööd ansamblitega Supersonus, Kapsberger, Oni Wytars, Vox Clamantis, Rondellus, Floridante jt. Ühtlasi tegeleb Anna-Liisa nii kandle õpetamise kui ka kandle mängurepertuaari avardamisega – tal on valmimas doktoritöö barokkmuusika interpretatsioonist ja mänguvõtete rakendamisest Eesti kromaatilisel kandlel.