Laupäev, 27.07
Toomkirik
20:00

La Grande Chapelle

(Hispaania)

Tomás Luis de Victoria – Missa „Vidi speciosam“ ja motetid Jumalaema auks
Dirigent Albert Recasens

La Grande Chapelle on vokaal-instrumentaalansambel, mille eesmärgiks on anda uus hingus Euroopa 16.–18. sajandi vokaalsetele meistriteostele, sh mitmekoorimuusikale. Ühtlasi on ansambli missioon tuua päevavalgele unustusse vajunud Hispaania muusikat.

Koos 2005. aastal loodud ansambliga La Grande Chapelle nägi ilmavalgust ka muusikute iseseisev plaadifirma Lauda, mille egiidi all on salvestatud ja välja antud Euroopa muusikaloo kontekstis olulisi teoseid. Ühest küljest on salvestustegevuse eesmärk mõtestada Hispaania kuldajastu muusika ja kirjanduse omavahelisi suhteid, teisalt soovitakse laiemale publikule tutvustada väljapaistvate Hispaania renessanss- ja barokkheliloojate teoseid, millest mitmete esmaesitajaks ansambel on.

La Grande Chapelle’i plaadistused on pälvinud hulgaliselt mainekaid kriitikaauhindu nii kodu- kui välismaal: Orphée d’Or (2007 ja 2009), aasta plaadifirma (Prelude Classical Music Awards, 2007), Choc de Classica, Preis der deutschen Schallplattenkritik. Nende plaate on kõrgelt hinnanud ajakirjad Diapason, BBC Magazine ja Gramophone. Aastal 2010 tunnustati ansamblit Hispaanias FestClásica-nimelise preemiaga varem salvestamata Hispaania muusika taastamise ja esitamise eest. Lisaks kodumaistele kontserdilavadele esineb ansambel regulaarselt mainekatel festivalidel mh Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Austrias. Nende kaugeim kontserdipaik on olnud Mehhiko.