L, 24.07.2021
Jaani kirik
20:00
Piletid ja passid 25/18 €

Barricades

Jean Rondeau (klavessiin, Prantsusmaa)
Thomas Dunford (archiliuto, Prantsusmaa)

Couperin, de Visée, Marais, D’Anglebert, Forqueray

Jean Rondeau alustas oma tähelendu kümmekond aastat tagasi mitmete järjestikuste konkursivõitude ning Prantsusmaa rahvusringhäälingu publikupreemiaga (2013). Praeguseks hetkeks on ta üks nõutumaid varase muusika soliste ja kammermuusikuid Euroopas ja USAs. Rondeaul on eksklusiivne leping plaadifirmaga Erato, mis on välja andnud tema kolm sooloplaati J. S. Bachi, J.-Ph. Rameau ja P. Royer’ loominguga. 

Thomas Dunford, keda BBC Magazine on nimetanud lautomängu Eric Claptoniks, on andnud soolokontserte mh Carnegie Hallis (New York) ja Wigmore Hallis (London). Samuti on ta nõutud ansamblimuusik, keda seob tihe koostöö mitmete Euroopa tippkollektiivide ja -festivalidega. Prantsuse plaadifirma Alpha on avaldanud kaks Dunfordi sooloplaati, mida on pärjatud kõrgetasemeliste kriitikaauhindadega.   

Jean Rondeau ja Thomas Dunfordi ühine plaat “Barricades” ilmus 2020. aasta kevadel plaadifirmade Erato ja Warner Classics ühisväljaandena. Regulaarselt Euroopa ja USA tippsaalides kõlav ja hulgaliselt positiiset vastukaja pälvinud muusikute kontsert on kahtlemata üks Eesti tänavuse klassikasuve tippsündmusi.