R, 24.07.2020
Toomkirik
20:00
Piletid ja passid 25/18 €

Arte dei Suonatori

Euroopa mainekemate barokkorkestrite hulka kuuluv Arte dei Suonatori toob Haapsallu baroki ja eelklassitsistliku stiili afektidest pulbitseva kava, milles soleerivad kõrvuti noored tippmuusikud Marta Gawlas (flööt), Joanna Kreft (viiul), Justin Bland (trompet) ning Haapsalu vanamuusikafestivali raudvara, bass-bariton Uku Joller. Orkestri juht on viiuldaja Aureliusz Goliński.

Kavas: J. V. Meder, A. Vivaldi, E. W. Wolf, J. W. Hertel

Orkestri Arte dei Suonatori asutasid 1993. aastal viiuldajatest abielupaar Ewa Golińska ja Aureliusz Goliński. Tänaseks on ajaloolistel pillidel mängivast orkestrist kujunenud üks Poola kultuuriruumi tuntumaid maamärke, mille renomee kui ka mängijaskond on omandanud rahvusvahelise haarde. Arte dei Suonatori teeb regulaarset koostööd Saksa, Inglise, Hollandi, Jaapani, Prantsuse, Soome, Rootsi ja Taani muusikutega, viimastel aastatel on orkestri ridades kaasa löönud ka EMTA klavessiiniprofessor Imbi Tarum.

Arte dei Suonatori plaadistused on pälvinud rahvusvahelise muusikaajakirjanduse tähelepanu ja ridamisi kiriitikaauhindu nagu Diapason d’Or, Gramophone Editor’s Choice, Choc du Monde de la Musique jt.

Tänu järjepidevale tööle ning mainekate Euroopa, Ameerika ning Jaapani solistide kaasamisele on Arte dei Suonatori orkestril välja kujunenud äratuntavalt isikupärane kunstiline lähenemine, mida iseloomustavad imekaunis kõla, elav, kuid väärikas väljendusviis ning sundimatu ümberkäimine erinevate muusikastiilide ning esteetiliste suundumustega.